KLUB MAŁEGO CZYTELNIKA

W Przedszkolu Samorządowym w Niebylcu został utworzony „Klub Małego Czytelnika”  w związku z przystąpieniem do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

W swoim założeniu działanie klubu ma sprzyjać rozwijaniu zainteresowania dzieci literaturą i kształtować pozytywne postawy wobec książek, ma również zachęcać rodziców  do systematycznego czytania dzieciom. Członkowie klubu słuchają literatury dziecięcej, poszerzają słownictwo, odszukują w utworach literackich uniwersalnych wartości takich jak: dobro, piękno, sprawiedliwość, prawda. Dzieci dzielą się swoimi odczuciami na temat utworów literackich oraz wykonują ćwiczenia dykcyjne, poprawiające wyrazistość wypowiedzi.

Członkiem klubu może zostać każde dziecko uczęszczające do naszego przedszkola. Akcja darmowego wypożyczania książeczek z przedszkolnej biblioteczki do poczytania w domu będzie trwała do końca czerwca.

REGULAMIN KLUBU

1. Książki wypożyczane będą raz w miesiącu.
2. Informacja, w jakim dniu będą wypożyczane, zostanie zawieszona na tablicy ogłoszeń w szatni.
3. W danym dniu dzieci wraz z wychowawczyniami wybiorą książki ze zbiorów biblioteki, które przy wyjściu
z przedszkola zabiorą ze sobą do domu.
4. Wypożyczanie i zdanie książki zostanie odnotowane przez wychowawcę.
5. Jednorazowo można wypożyczyć 1 książkę.
6. Czas wypożyczania to 5 dni, po tym okresie należy odnieść książkę.
7. Jeśli książka zaginie lub zostanie zniszczona rodzice są zobowiązani ją odkupić.
8. Dzieci po przeczytaniu wypożyczonej książki, proszone są o wykonanie do niej ilustracji, która zostanie wywieszona na wystawie, a następnie znajdzie się w kronice Klubu Małego Czytelnika.
9. W przedszkolu w ramach działania Klubu Małego Czytelnika organizowane zostaną konkursy, o których informacje będą podawane na bieżąco.
10. Rodzice członka klubu muszą wyrazić zgodę na wypożyczanie książek oraz oświadczyć, że zapoznali się
z regulaminem i go akceptują.
 klub_malego_czytelnika.png